سوالات متداول

اگر سوال شما در زیر پاسخ نداده شده بود می توانید در بخش "پرسش و پاسخ" سوال خود را مطح فرمایید

جهت مشاهده پاسخ بر روی سوال مورد نظر کلیک کنید

فقط کاربرانی که هزینه اشتراک را پرداخت کرده باشند می توانند به شماره تماس مالک و اطلاعات کامل ملک دسترسی داشته باشند . بدون اشتراک ملک ها بدون شماره تماس نمایش داده می شود, جهت مشاهده تعرفه و خرید اشتراک  لطفا کلیک کنید .
 مشاورین مسکن و تمامی افرادی که بدنبال املاک و مستغلات جهت خرید-فروش-اجاره-رهن-مشارکت-معاوضه یا صرفا خواهان  اطلاع از بازار ملک هستند مخاطب این سامانه می باشند, ایران فایل اسکان با قرار دادن روزانه بیش از یک هزار ملک جدید شامل : آپارتمان, ویلا, مستغلات, کلنگی, زمین, مغازه و .... در روز غنی ترین منبع اطلاعاتی در ضمینه ملک می باشد.
  1. عضو سامانه شوید.
  2. به قسمت اشتراک بروید. (بمنظور مشاهده تعرفه اشتراک کلیک کنید)
  3. نوع اشتراک را انتخاب کنید.
  4. پرداخت مبلغ بصورت آنلاین.
  5. تمام! اشتراک شما فعال شده است و تمامی جزئیات مربوط به مالک و آدرس دقیق ملک به شما نمایش داده خواهد شد.
ابتدا از وارد بودن در سامانه با نام کاربری که پرداخت را با آن انجام داده اید اطمینان حاصل فرمایید. در این صورتشما می بایست بالای صفحه با پیش زمینه سبز نمایش داده شود. بر روی آن کلیک کنید تا وارد کنترل پنل حساب کاربری خود شوید، در این صفحه تمامی اطلاعات کاربری, اشتراک, سابقه پرداخت نمایش داده و می توانید آن را مدیریت کنید . در غیر اینصورت ابتدا می بایست با نام کاربریتان از طریق ورود اعضاء وارد سامانه شود.

نزدن تکمیل فرایند خرید : بعد از پرداخت صفحه تکمیل فرایند خرید نمایش داده می شود. در صورتی که بر روی دکمه تکمیل فرایند خرید کلیک نکید اشتراک کنسل می شود و پول به حساب شما برگشت می خورد (دستور العمل بانک مرکزی می باشد)

تفاوت در نوع ارائه خدمت و نوع درآمد می باشد . لطفا توجه داشته باشید توضیحات داده شده فقط جهت پاسخ به سوال بالا می باشد و در اینجا قصد نقد و بررسی یا سنجش و ارزیابی دیگران رو به هیچ وجه نداریم و این امر مهم رو به خود شما واگذار می کنیم.

سامانه ایران فایل اسکان از طریق جمع آوری اطلاعات جامع و دقیق ملک هایی که مالک آنها قصد فروش یا اجاره دارند و در اختیار قرار دادن آنها به متقاضیان کسب در آمد می کند . در واقع تنها منبع درآمد ایران فایل اسکان از طریق فروش حق اشتراک می باشد لذا مهم است توجه کنید این سامانه هیچ گونه دخالت و درآمدی از  فروش و اجاره ملک ها ندارد . همچنین این سامانه بصورت تخصصی فقط بر روی ارائه فایل مسکن تمرکز دارد.

یک ضرب‌المثل مشهور اقتصادی می‌گوید: چیزی شبیه ناهار مجانی وجود ندارد. (There doesn’t exist such a thing as a free launch.) پس چطور سایتهایی اقدام به جمع آوری اطلاعات ملک ها می کنند و آنها رو بطور مجانی در اختیار متقاضیان قرار می دهند ؟ چند موردی که توسط خود ما برسی شد به شرح زیر می باشد قضاوت با خواننده محترم :

  1.  سایت متعلق به آژانس مسکن می باشد و املاکی که درون آن قرار می گیرد در واقع ملک های سپرده شده به خود مسکن می باشد و در نهایت شما با مشاور مربوطه در ارتباط خواهید بود . (منبع در آمد کمسیون دریافتی)
  2. سایت های تبلیغاتی که کارشان نمایش آگهی با موضوعات متفاوت بوده(خرید و فروش اجناس دست دوم) و فقط  قسمتی رو به مسکن اختصاص داده اند که بدون داشتن تخصصی در این رابطه اقدام به گرفتن آگهی می کنند . (منبع درآمد تبلیغات)
  3. سایت های تخصصی مسکن که فایل مشاورین و مالک ها رو آگهی می کنند. (هدف سایت و منبع درآمد برای ما نامشخص)

سایت هایی که در بالا اشاره شد بیشتر اطلاعات  ملک را بصورت ناقص ، غلو شده و به دور از واقعیت در اختیار شما قرار می دهند و دلیل این امر این می باشد که اطلاعات مربوط به ملک نمی باشد بلکه بیشتر نظر مشاور در مورد آن ملک است!
برای مثال شما با همچنین آگهی هایی مواجه می شود :

آگهی  

100 متر مرزداران / بهترین فرعی


آپارتمان 2 خوابه تهرانپارس / بهترین طبقه


بازدید مساوی است با خرید

شهرک غرب 2 خوابه/برند منطقه/شخصی ساز

در این جور آگهی ها که ملک بصورت گنگ و غلو شده معرفی می شود جای این سوال باقی می ماند که اگر ملک در بهترین طبقه یا فرعی قرار دارد چرا بصورت صریح مطرح نشده؟

در بیشتر این آگهی ها مشاور فقط قصد تبلیغ ملک را دارد نه معرفی درست آن.

ما بقی به عهده خود شما...

در نهایت اذعان می داریم مطالب گفته شده فقط نظر ما می باشد، انتخاب و قضاوت با خود شما و هر آنچه باشد برای ما قابل احترام . ملاک واقعی ارزش یک شرکت از نظر جامعه و صاحبان آن رضایت مشتری است و بدون این هیچ کسب و کاری نمیتواند ادامه حیاط دهد.

 در صورتی که فقط می خواهید از چند و چون ملک در مناطق مختلف ( از جمله قیمت, امکانات...) مطلع شوید می توانید بدون ثبت نام و مشترک شدن از قسمت جستجو ملک این کار را انجام دهید. در صورتی که نیاز به راهنمایی در این مورد داشتید به  قسمت راهنمای جستجو ملک  مراجعه کنید .

ولی درصورتی که خواهان خرید یا اجاره ملک و استفاده از سامانه بصورت کامل استفاده هستید، می بایست مشترک  سامانه باشید . بدین منظور ابتدا ثبت نام کنید سپس به قسمت اشتراک بروید .

مالک محترم اگر ملکی جهت فروش، معاوضه، مشارکت یا رهن و اجاره دارید می توانید با درج کردن آن در سامانه ایران فایل اسکان در معرض بازدید متقاضیان ملک قرار دهید. سپردن ملک جهت درج در سامانه رایگان می باشد. بعد از درج آگهی در صورت تمایل می توانید با پرداخت هزینه ملک خود را ویژه کنید .

لطفا جهت درج آگهی کلیک کنید.

خیر , ایران فایل اسکان فقط  اطلاعات املاک را در سایت خود  بارگذاری کرده و به نمایش می گذارد. لذا بمنظور یافتن ملک می بایست به صفحه جستجوی ملک مراجعه  و مطابق با مشخصات مورد نظرتان اقدام به جستجوی ملک کنید .
تفاوت اصلی ملک ویژه با دیگر ملک های ثبت شده در سامانه در نحوه نمایش آن می باشد. آگهی یا ملک  ویژه  دارای مشخصات کامل از جمله تلفن مالک و  آدرس برای همه بازدیدکندگان(مشترک و غیر مشترک) سایت می باشد علاوه بر آن  قبل از سایر آگهی‌ها در فهرست نتایج جستجو نمایش داده می‌شود . در صورتی که می خواهید آگهی خود  را ویژه کنید  یا اطلاعات بیشتر کسب کنید کلیک کنید.
بمنظور ارسال عکس و مدیرت آگهی خود در سامانه لطفا به صفحه مدیریت آگهی مراجعه کنید.

   در صورتی که سوال شما در بالا پاسخ نداده شده، لطفا در فرم زیر آن را مطرح فرمایید:

شماره همراه و ایمیل فقط جهت اطلاع رسانی از پاسخ می باشد و نمایش داده نخواهد شد.