راهنمای جستجوی ملک

در صفحه جستجو ملک با مقدار دهی فیلد های فیلترینگ جستجو و فشردن دکمه "جستجو"  رکورد هایی منطبق با درخواست شما  نمایش داده می شود . بدیهی است هرچه فیلد های فیلترینگ بهتر مقدار دهی شوند(از قبیل مورد معامله, نوع ملک, بودجه, منطقه ملک و ...) نتیجه جستجو بهینه و نزدیکتر به خواسته شما می باشد . در زیر توضیحاتی در مورد مهمترین فیلدهای فیلترینگ در جستجو ملک بیان می شود .

لازم به ذکر می باشد می توانید تمام یا تعدادی یا هیچ کدام از فیلد ها را مقدار دهی کنید, در صورتی که فیلدی مقدار دهی نشود در نتیجه جستجو تاثیری نخواهد داشت.

فیلد تاریخ مشخص کننده محدوده تاریخ  ثبت ملک می باشد, بهتر است تاریخ شروع بیشتر از یک ماه از تاریخ روز نباشد به این علت که احتمال فروخته شدن یا اجاره رفتن ملک وجود دارد .
راهنمای جستجوی ملک

یکی از مهمترین فیلد هایی می باشد که در نتیجه جستجو نقش مهمی ایفا می کند . این فیلد مشخصی کننده نوع ملک (آپارتمان, مستغلات, ویلا, مغازه...) می باشد. همچنین بعد از انتخاب نوع ملک می توان با انتخاب مناسب مشخصه ملک نتیجه جستجو را نیز محدود تر  کرد .

برای مثال با انتخاب نوع ملک" آپارتمان"  تمامی املاکی که نوع آن آپارتمان می باشد مورد جستجو قرار می گیردها نمایش داده می شود .
راهنمای جستجوی ملک

با انتخاب نوع ملک "آپارتمان"  و  مشخصه :"پیش فروش" تمامی آپارتمان های پیش فروش در محدوده جستجو قرار می گیرند.راهنمای جستجوی ملک

انتخاب مورد معامله(فروش یا اجاره) برای یافتن ملک مورد نظر ضروری می باشد . به منظور انتخاب مورد معامله می توانید هر یک از گزینه های فروش . مشارکت . معاوضه . اجاره و رهن . رهن کامل .  اجاره به خارجی$ را تیک بزنید .


راهنمای جستجوی ملک

یکی از مهمترین فیلد ها فیلترینگ مشخص کردن محدوده ای مورد جستجو می باشد که این محدوده می تواند به بزرگی یک شهر یا به کوچکی کوچه و شماره پلاک محدود شود. با چند مثال روش مشخص کردن محدوده ملک را نشان می دهیم.

مثال 1: محدوده استان تهران , شهر تهران, فقط منطقه دو شهرداری
راهنمای جستجوی ملک

مثال 2: محدوده استان تهران , شهر تهران, منطقه دو یا پنج شهرداری
راهنمای جستجوی ملک

مثال 3: محدوده استان تهران , شهر تهران, فقط محدوده "تهرانپارس" یا " حکیمیه"
راهنمای جستجوی ملک

مثال 4: محدوده استان تهران, شهر تهران, منطقه یک شهرداری یا گیشا ( ملک هایی مورد جستجو قرار می گیرند که یا در منطقه یک شهرداری هستند یا در محله گیشا)
راهنمای جستجوی ملک

مثال 5: محدوده استان تهران, شهر تهران, بلوار پروین در تهرانپارس

در قسمت آدرس می توانید نام خیابان, بلوار, کوچه و هر آنچه که در آدرس می آید را بنویسید.

راهنمای جستجوی ملک

توسط  فیلد های محدود کننده قیمت هنگامی که مورد معامله فروش , مشارکت یا معاوضه باشد تعیین کننده محدوده قیمت کل و متری و در موارد رهن,  اجاره محدود کننده ودیعه و اجاره می باشد .

توجه : تمامی قیمت ها در سامانه به تومان می باشد.

* در فیلدهای قیمت برای اضافه کردن سه صفر (000) کلید enter  را بزنید .
 

مثال:مورد معامله فروش, مشارکت یا معاوضه باشد

جستجو در ملک هایی با قیمت کل پایین تر از 200 میلیون : بدین منظور فقط فیلد دوم قیمت کل ("تا" ) را مقدار دهی می کنیم.راهنمای جستجوی ملک


 


جستجو در مواردی که دارای قیمت کل بین 150م تا 200 م می باشند:راهنمای جستجوی ملک


جستجو در مواردی که دارای قیمت کل بیشتر از 200م می باشند :

  راهنمای جستجوی ملک

فیلد توضیحات در مواردی کاربرد دارد که بخواهید مواردی که دارای توضیح قیمت مانند : "سرقفلی"."کارشناسی" را مورد جستجو قرار دهید . برای مشاهده کامل فیلد ها بر روی فیلد "توضیح" راست کلیک کنید.

راهنمای جستجوی ملک


مورد معامله اجاره یا رهن باشد: ودیعه بین 10 م تا 20 م تومان

فقط ملک هایی را که دارای ودیعه بین 10 تا 20 م باشند را بدون در نظر گرفتن اجاره جستجو می کند.

راهنمای جستجوی ملک


اجاره بین 500 تا 600 و دیعه تا 20م :

راهنمای جستجوی ملک


فیلد تبدیل اتوماتیک : در صورتی که این فیلد تیک بخورد ودیعه و اجاره به یکدیگر تبدیل می شوند(هر یک میلیون ودیعه به 30 هزار تومان اجاره) تبدیل می شود .

در این قسمت می توانید امکانات و مشخصات ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید .
توجه امکانات کامل در "جستجوی پیشرفته" قرار دارد.

راهنمای جستجوی ملک
به منظور ایجاده تسهیل در امر جستجوی ملک و هر چه کارامد کردن این بخش, جستجوی ملک  به دو روش  ساده(پیش فرض) و پیشرفته امکان پذیر است.

تفاوت جستجو ساده و پیشرفته در تعداد فیلتر هایی می باشد که در جستجو ملک اعمال می شود و در واقع جستجوی پیشرفته همان جستجو ساده می باشد با تعداد فیلتر های بیشتر.

تغییر وضعیت جستجوی ملک از ساده به پیشرفته بر روی دکمه "جستجوی پیشرفته"  کلیک کنید .

تغییر وضعیت جستجوی ملک از پیشرفته به ساده بر روی دکمه "جستجوی ساده"  کلیک کنید .

بعد از مقدار دهی فیلدهای فیلترینگ برای شروع جستجو بر روی   دکمه "جستجو" (در قسمت پایین سمت راست) کلیک کنید . بعد از مدت زمان کوتاهی نتیجه جستجویتان به شما نشان داده می شود که توضیحات کامل آن در قسمت "نتیجه جستجو" آورده  شده است.

راهنمای جستجوی ملک

جستجو در زونکن :(فقط اعضا به این گزینه دسترسی دارند)  کلیک بر روی دکمه "زونکن"  این امکان را به شما می دهد که فقط  فایل های که به زونکن انتقال داده اید مورد جستجو قرار گیرد .

جستجو در فایل های خصوصی :(فقط اعضا به این گزینه دسترسی دارند)  فقط فایلهای ای که توسط شما ثبت شده است مورد جستجو قرار می گیرد .
 

*این گزینه مخصوص اعضا می باشد.

درصورتی که با نام کاربری خود وارد سامانه شده باشید و جستجویی انجام دهید, آیتم های فیلترینگ بکار رفته در  سامانه ذخیره می گردد,  اگر در مراجعات بعدی  نیاز به همان آیتم ها داشتید فقط کافی است  بر روی  دکمه "آخرین جستجو" کلیک کنید تا فیلد های فیلترینگ مطابق با آخرین جستجوی شما مقدار دهی شوند.

نتیجه جستجو

توجه: بصورت روزانه تقریبا" بیش از 1/000 ملک جدید وارد سامانه ایران فایل(اسکان) می شود و در حال حاضر تعداد  کل ملک های ثبت شده  فراتر از یک میلیون رکورد می باشد.
نتیجه جستجو  بصورت
لیستی  و صفحه بندی شده ارائه می گردد . در هر صفحه حدود 250 ملک بصورت لیستی نمایش داده می شود  . هر سطر یا رکورد این لیست نمایانگر یک ملک می باشد که قسمتی از اطلاعات  آن را در خود جای داده است. لازم به ذکر می باشد ترتیب صفحه بندی و املاک نمایش داده شده در لیست  بر اساس تاریخ ثبت آنها بصورت نزولی می باشد .

نتیجه جستجوی بصورت صفحه بندی شده و لیستی به شما نمایش داده خواهد شد . در این لیست هر سطر نمایانگر یک ملک می باشد که اطلاعات مختصری در رابطه با آن به شما نشان می دهد . بمنظور مشاهده اطلاعات کامل هر ملک بر روی سطر متناظر با آن ملک "کلیک" کنید.

راهنمای جستجوی ملک

آمار در قسمت بالا سمت راست نتیجه نمایش داده می شود . بنا بر تعداد ملک های بازیابی شده هر کدام از قسمت های زیر نمایش داده می شود که در زیر توضیح مختصری در مورد هر کدام داده شده است.

  • قسمت اول : نمایانگر تعداد کل ملک ها در نتیجه جستجو شما.
  • نمایش در این صفحه: نمایانگر تعداد ملک هایی  که در این صفحه به شما نمایش داده شده است و  یا اصطلاحا به تعداد رکورد های بارگذاری شده گفته می شود .
  • ملک بدون در نظر گرفتن طبقه: نماینگر تعداد ملک ها بدون در نظر گرفتن طبقاتشان(در صورت وجود)  می باشد برای مثال  ملکی چهار طبقه را تصور کنید  که  دو  یا سه  طبقه از آن برای فروش یا اجاره گذاشته شده باشد و تمامی طبقات اشاره شده دارای مالک  واحد باشند در نتیجه بیشتر اطلاعات این ملک از جمله آدرس, اطلاعات مالک, جهت,سن و ... یکسان می باشد و تنها احتمال دارد که در متراژ و امکانات داخلی تفاوت داشته باشند به همین علت در نمایش سطری هر طبقه  بصورت مجزا نشان داده می شود ولی در شمارش یک ملک محسوب می شوند.

صفحه بندی
در صورتی که تعداد ملک ها در نتیجه جستجو بیش از 250 عدد باشد رکورد ها بصورت صفحه بندی شده (در هر صفحه حدود 250 ملک) نمایش داده می شود . تعداد صفحات, صفحه جاری  از قسمت "بارگذاری دیگر صفحات" (پایین سمت چپ) قابل مشاهده می باشد. همچنین بمنظور بارگذاری دیگر صفحات بر روی شماره صفحه مربوطه کلیک کنید . در عکس بالا نتیجه جستجو در 6 صفحه ارائه شده است و صفحه جاری 1 می باشد .

انتخاب ملک و نمایش انتخابی: بمنظور انتخاب یک یا چند ملک بروی چک باکس سر مورد نظر (که در ابتدای همان سطر قرار دارد)   کلیک کنید. در صورت انجام صحیح چک باکس تیک می خورد و رنگ زمینه سطر زرد زنگ می شود. با انتخاب چند سطر و کلیک بر روی یکی از سطر های انتخاب شده یا با  کلیک بر روی دکمه نمایش انتخابی  فقط اطلاعات کامل آن فایل ها نمایش داده می شود .


راهنمای جستجوی ملک

ملک ها در نتیجه جستجو بر اساس تاریخ ثبت شان در سامانه بصورت نزولی به شما نشان داده می شوند. با این حال شما می توانید با کلیک بر روی عنوان هر ستون ترتیب نمایش را بر اساس آن ستون تغییر دهید . برای مثال با کلیک بر روی "کل/ودیعه" ملک ها بر اساس قیمت کل / ودیعه مرتب می شوند .(بمنظور تغییر ترتیب از  صعودی به نزولیمی و بلعکس دوباره روی عنوان ستون کلیک کنید)

راهنمای جستجوی ملک

بمنظور مشاهده جزئیات ملک ها فقط کافیست روی سطر مورد نظر آن ملک "کلیک" کنید تا صفحه مربوط به نمایش جزئیات ملک باز شود .
در صفحه جزئیات, مشخصات کامل فقط یک ملک به همراه طبقات آن نمایش داده می شود. در این صفحه نیز صفحه بندی وجود دارد و می توانید از طریق آن به جزئیات کامل دیگر ملک ها دسترسی پیدا کنید.

مشاهده انتخابی املاک: در صورت تمایل به مشاهده جزئیات تعداد محدودی از ملک ها  کافیست تا با "کلیک" کردن بر روی سطر آن موارد, آنها را  انتخاب کرده (به رنگ زرد در می آیند) سپس  "دبل کلیک" کنید  یا بر روی  دکمه "نمایش انتخابی"   کلیک کنید.

* این گزینه فقط مخصوص اعضا می باشد.

در صورت تمایل به نگاه داری ملکی در زونکن شخصی خود (بمنظور دسترسی سریع و ساده در آینده) ابتدا می بایست آن ملک یا ملک ها را انتخاب کرده (از طریق کلیک بر روی سطر مربوطه) سپس بر روی دکمه "انتقال به زونکن" کلیک کنید. برای مشاهده ملک هایی که در زونکن شما قرار دارند فقط کافیست با نام کاربری خود وارد سامانه شده و بر روی گزینه "زونکن" از منوی اصلی کلیک کنید.

مقالات مرتبط


   هر سوال و یا ابهامی در مورد جستجوی ملک دارید، لطفا آن را در فرم زیر مطرح کرده تا توسط کارشناسان پاسخ داده شود:

شماره همراه و ایمیل فقط جهت اطلاع رسانی از پاسخ می باشد و نمایش داده نخواهد شد.