سه تخلف عمده ساختمانی در تهران

تاریخ: 1392/12/20


 معاون نظارت شورای شهر تهران با اعلام نتایج نظارت 6ماهه بر مدیریت شهری پایتخت، عمده گزارش‌هایی را که از طرف شهروندان تحت عنوان شکایت یا اعلام تخلف به این معاونت واصل شده است متوجه حوزه «شهرسازی» عنوان کرد و گفت: در تهران مشکلات عدیده‌ای در امر تخریب باغات، ساخت‌وساز در ارتفاعات 1800 متر، تخلف در حریم شهر مشاهده می‌شود که نشان از گسترش بی‌رویه تهران بوده است که ما در معاونت نظارت شورای شهر تهران به این مساله رسیدیم که موضوعات باید به‌صورت بخش‌بندی پیگیری شود.


عباس جدیدی در نشست خبری خود با اشاره به عملکرد 6 ‌ماهه معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: معاونت نظارت در دوره جدید تلاش کرد تا از تجارب سال‌های گذشته استفاده کاملی ببرد که در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که معاونت نظارت شورای شهر در مسیر جدید قرار گرفت. وی تصریح کرد: زمانی که شورای چهارم فعالیت خود را شروع کرد، مدتی به‌دلیل تشکیل کمیسیون‌ها و جابه‌جایی اعضا، معاونت نظارت شورای شهر نتوانست آن‌طور که باید وظایف خود را انجام دهد؛ اما در ادامه در مسیر نظارت قرار گرفت و خوشبختانه عملکرد خوبی داشته است.
جدیدی با اشاره به اینکه «مساله محوری» یکی از آیتم‌های ویژه معاونت نظارت شورای شهر محسوب می‌شود، گفت: با توجه به گستردگی شهر تهران باید مسائل و مشکلات شهر اولویت‌بندی می‌شد که در این زمینه معاونت نظارت شورای شهر 4 محور را در اولویت کار خود قرار داد. جدیدی گفت: یکی از اولویت‌های معاونت نظارت شورای شهر، رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادهای شهروندان است ضمن اینکه در 6 ماه گذشته بیشترین شکایات در حوزه شهرسازی بوده است.
دلیل تخلفات؛ تعدد بخشنامه‌ها
وی افزود: متاسفانه، درسال‌های گذشته به‌دلیل تعدد بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، ساخت‌وسازهای بی‌رویه در تهران گسترش پیدا کرده و مردم را دچار سردرگمی کرده است، چرا که در برخی از مناطق دستورالعمل‌ها به صورت سلیقه‌ای کار شده بود و معاونت نظارت شورای شهر را از مسیر خود خارج کرده بود. معاونت نظارت شورای شهر تهران اظهار کرد: در امر معاونت نظارت شورای شهر با برخی از مشکلات حقوقی و قانونی روبه‌رو هستیم که امیدواریم این مسائل و مشکلات در صحن شورا اصلاح شوند.