110 هزار واحد مسکن مهر راکد مانده است

تاریخ: 1394/01/18


 قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در آبان سال ??، حدود ??? هزار واحد راکد در سطح کشور وجود داشت که در این یک سال و چند ماه باوجود کمبود منابع با حمایت‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی از این تعداد ??? هزار واحد فعال شدند و برای فعال کردن ??? هزار واحد راکد دیگر هم برنامه‌ریزی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، احمد اصغری‌مهرآبادی درباره تعداد پروژه‌های راکد مسکن مهر گفت: تعداد پروژه‌های راکد مسکن مهر در استان‌ها و شهرهای مختلف مشخص شد. بر این اساس مشکلات را احصا کردیم و برنامه‌های لازم را برای پیشبرد پروژه‌ها به استان‌ها ارائه دادیم. در تلاش هستیم با ارزیابی مشکلات و مسائل بتوانیم شرایطی را فراهم آوریم تا در استان‌هایی که بیشترین پروژه راکد را دارند بتوانیم وضعیت را بهبود بخشیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در ادامه با ارائه توضیحات بیشتر گفت: بر اساس مطالعات و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده با سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید طرح‌هایی در دست تهیه است که در قالب شیوه‌نامه‌هایی این پروژه‌ها در استان‌ها باید به اتمام برسد.

وی افزود: در دولت یازدهم حدود ??? هزار واحد مسکن مهر با وجود محدودیت‌های مالی افتتاح شده و اگر بعد خانوار را چهار نفر در نظر بگیریم یک میلیون و ??? هزار نفر در این واحدها ساکن شده‌اند.

مهرآبادی با بیان اینکه در برخی استان‌ها هیچ پروژه راکدی گزارش نشده و تا پایان امسال پرونده مسکن مهر در این استان‌ها بسته خواهد شد ادامه داد: به مسئولان استان‌ها اعلام کردیم که وضعیت پروژه‌های مسکن مهر را شهر به شهر اعلام کنند؛ در حال حاضر در یک هزار و ??? شهر کشور در حال ساخت مسکن مهر هستیم که ?? درصد پروژه‌های آن‌ها به اتمام رسیده است.