تدوین و طراحی مدل مسکن برای افراد کم‌درآمد

تاریخ: 1393/08/21


 رئیس بنیاد مسکن کشور از تدوین و طراحی مدل مسکن برای افراد کم‌درآمد ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این طرح در قالب طرح جامع مسکن در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا در استان فارس، علیرضا تابش دوشنبه 19 آبانماه در دومین همایش خیرین مسکن‌ساز فارس بیان کرد: کار خیران مسکن‌ساز ارتباطی به گستردگی مسکن مهر ندارد و فعالیت‌های مثبتی به لحاظ کمی و کیفی در این انجمن‌ها انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از پنج میلیون خانوار در کشور مستأجر هستند که دو میلیون و 900 هزار خانوار از این تعداد بین دهک‌های یک تا چهار جامعه قرار دارند و نیمی از آنان نیز تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نیستند.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: بیش از 28 هزار واحد مسکونی توسط خیرین مسکن‌ساز در دست اقدام است که 10 هزار واحد آن تحویل داده شده و پنج هزار واحد دیگر تا شب عید تحویل داده خواهد شد و ساخت مابقی واحدها تا پایان سال آینده به طول می‌انجامد.

تابش خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی ساخت بیش از 12 هزار واحد مسکونی دیگر توسط انجمن‌های فعال خیرین مسکن‌ساز انجام شده که بیش از یک هزار واحد آن مربوط به استان فارس است.

معاون وزیر راه وشهرسازی نیز گفت: تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت وزارت راه و شهرسازی، عمران و بهسازی و بنیاد مسکن کشور در راستای تأمین زمین و ساخت آنها برای اقشار کم‌درآمد به امضا رسیده است.

محسن نریمان گفت: این تفاهم‌نامه در راستای حرکت عمومی دولت منعقد شده است.