بخشنامه جدید برای شفافیت خرید و فروش مسکن مهر

تاریخ: 1393/07/20


 مدیرکل حقوقی و املاک شرکت عمران شهرهای جدید ایران از فراهم شدن کامل زیرساخت‌های نقل و انتقال مسکن مهر خبر داد و گفت: با توجه به مهیا شدن سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، معامله مسکن مهر فقط در شرکت عمران انجام می‌شود.

به‌گزارش تسنیم، مهدی هدایت اظهار کرد: با بخشنامه جدید و همچنین فراهم شدن زیرساخت‌های لازم از این پس معاملات مسکن مهر به‌صورت شفاف انجام می‌شود که هم به نفع خریدار است و هم فروشنده. وی با بیان اینکه بعضا دیده شده که فروشنده، مسکن مهر را در آن‌واحد به 5نفر فروخته است، گفت:

با سیستم جدید دیگر کسی نمی‌تواند واحد خود را به چند نفر بفروشد و برای خریداران و وزارت راه و شهرسازی گرفتاری ایجاد کند. هدایت افزود: برخی بنگاه‌های املاک برای یک واحد مسکن مهر که مثلا 50میلیون تومان ارزش دارد پیشنهاد قیمت 20میلیونی به مالک آن می‌دهند با این بهانه که معامله غیرقانونی است و واحد بیش از این رقم (20میلیون تومان) ارزش ندارد. وی یکی از مزیت‌های بخشنامه جدید نقل‌وانتقال مسکن مهر را خرید و فروش به قیمت واقعی آن دانست و گفت: برخی از پروژه‌های مسکن مهر به مرحله تزریق آورده رسیده‌اند و برخی متقاضیان توان تکمیل آن‌را ندارند و به همین دلیل تمایل به فروش واحد را دارند که با سیستم جدید امکانش فراهم شده است.