رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران:  خریداران خانه بدون دغدغه خرید کنند

تاریخ: 1393/05/06


 رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: بازار مسکن در ثبات نسبی به سر می برد و کسانی که قصد خرید دارند می توانند با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید و فروش کنند.

حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره روند بازار اظهار کرد: در بهار امسال شاهد افزایش 30 تا 40 درصدی حجم معاملات به‌ویژه معاملات خرید و فروش نسبت به پارسال بوده‌ایم که این روند همچنان نیز ادامه دارد.

وی با بیان این‌که پیش بینی می‌شود تا پایان تابستان روند افزایش حجم معاملات ادامه داشته باشد، تصریح کرد: افزایش حجم معاملات همراه با افزایش قیمت‌ها نبوده است، بدین ترتیب تا پایان تابستان همچنان ثبات قیمت‌ها ادامه خواهد داشت.

عقبایی ابراز امیدواری کرد که طرح‌های دولت در حوزه تولید مسکن و افزایش تسهیلات بانکی اجرایی و عملیاتی شود تا بتوان بازار را با همین روند تا پایان سال کنترل کرد.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که قصد خرید و فروش دارند می‌توانند از ثبات موجود در بازار استفاده کنند و با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید و فروش کنند بدون آن‌که دغدغه افزایش قیمت ها را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی کارشناسان با شروع تابستان معمولا حجم معاملات افزایش می‌یابد اما در حال حاضر به دلایل مختلف از جمله پایین بودن قدرت خرید مردم و نبود تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار و مصادف شدن ماه رمضان با اولین ماه از فصل جابجایی، میزان حجم معاملات در بازار مسکن کاهش داشته است.