افزایش صدور پروانه‌های ساخت و رونق مسکن

تاریخ: 1392/12/04


 دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: با توجه به وضعیت ساخت‌وساز مسکن در حال حاضر و تعداد زیاد صدور پروانه‌های ساختمانی در نیمه‌ دوم امسال، خرید و فروش خانه در سال آینده رونق می‌گیرد.

کامیار بیات ماکو در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: در حال حاضر کمبودی در عرضه و تولید مسکن نداریم و با توجه به تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی در ماه‌های اخیر، به نظر می‌رسد ساخت‌وساز و خرید و فروش مسکن در سال آینده رونق گیرد.

به گفته وی از اواخر اردیبهشت‌ سال آینده رونق خرید و فروش آغاز می‌شود و این روند تا تیرماه که خبرهای خوشی از مذاکرات ژنو را در پیش دارد ادامه‌دار خواهد بود.

بیات‌ماکو افزود: روند خرید و فروش و رونق بازار مسکن در سال آینده در مسیر صعودی قرار دارد.

وی با بیان این‌که ممکن است قیمت مسکن نیز در سال آینده با اندکی افزایش روبرو شود، گفت: هرچه تعداد واحد‌های مسکونی بیشتر باشد این قیمت‌ها با تعادل بیشتری همراه هستند اما در کشور ما برای خرید و فروش هر کالایی به صورت احساسی رفتار می‌شود.

دبیر سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: در برخی مواقع دیده شده زمان کاهش قیمت کالایی خرید و فروش آن نیز کمتر شده است و درست زمان افزایش قیمت‌ها تقاضای خرید و فروش نیز بیشتر شده است.

به گفته بیات‌ماکو در حال حاضر تولید مسکن به اندازه‌ قابل توجه و کافی وجود دارد.

وی افزود: باید در سال آینده رونق در ساخت‌وساز را پیش گیریم و در راستای افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی، بازار خوبی پیش‌بینی می‌شود.