تصمیم دولت برای مسکن مهر

تاریخ: 1392/08/09


هیات دولت در جلسه صبح دیروز با استماع گزارش وزارت راه‌وشهرسازی از طرح مسکن‌مهر، بر انجام اقدامات لازم برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و تامین تدریجی خدمات آن تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات دولت صبح چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.
در این جلسه، گزارش وزارت راه و شهرسازی از طرح مسکن مهر ارائه شد و دولت در این باره بر انجام اقدامات لازم برای تکمیل پروژه‌های مسکن‌مهر و تامین تدریجی خدمات آن تاکید کرد.
همچنین دولت همه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط را موظف کرد که در جهت حل مسائل و مشکلات پروژه‌های مسکن در حوزه ماموریت خود اقدام کنند تا فرآیند تکمیل و واگذاری واحدها تسریع یابد.
به موجب این تصمیم همچنین کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست موظف شد که راه‌های تامین اعتبار مورد نیاز برای ادامه کار با توجه به عدم تزریق پول پرقدرت را که منجر به افزایش تورم خواهد شد، بررسی و به دولت پیشنهادهایی ارائه کند.
در ادامه این جلسه هیات‌دولت، وزرای امور اقتصادی و دارایی، نیرو، راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی موظف شدند که برای آگاهی شهروندان از آثار کلان این طرح از جمله آثار تورمی که به بار آورده و تعهدات فاقد منابعی که برای دولت یازدهم مشکلات فراوانی ایجاد کرده است، اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهند.

منبع : دنیای اقتصاد